První kroky

Navštivte naši galerii vestavěných skříní

Jednodušeji už to ani nejde!
Zavolejte nám a domluvte si schůzku.


Nechoďte za námi když mi přijedem za Vámi. Ušetřte si čas a peníze.

 

Po telefonické domluvě přijedeme, prohlédneme místo realizace, zaměříme a navrhneme nejvhodnější řešení při plném respektování Vašich přání a představ.

Dále Vám na místě představíme vzorky materiálů, aby jste si mohli odsouhlasit barevnou sladěnost s prostředím.

Hned druhý den Vám zašleme cenovou kalkulaci.

Pro Vaši představu Vám nabízíme v sekci Materiály několik desítek dekorů.
V sekci doplňky uvádíme možnosti čím lze Vaši skříň dovybavit.

Termín dodání je obvykle do 14 dní od uzavření kupní smlouvy.

Skříně jako takové se neustále vyvíjejí od té doby, kdy se v době renesance truhla poprvé postavila na výšku. V průběhu let se začaly měnit tvary i různé druhy používaného materiálu. Nešlo však o zásadní změny. Jedinou skutečně přelomovou novinkou je možnost vytvořit vestavné modely skříní doslova na míru.

Některé výhody vestavěných skříní:

  • přizpůsobí se Vašemu interiéru
  • řeší netypické prostory např. pod schodištěm, v podkroví, ve výklencích, ...
  • možnost skladování i jiných věcí než jen prádla, např. vysavače, kufrů a různých předmětů, které Vám dosud jen tak někde postávaly
  • sami si vybíráte materiál, který je pro vás ideální
  • sami si navrhujete rozdělení skříně

Do jaké místnosti?

Zaplnění konkrétního prostoru je nutné pečlivě promyslet. Především v menších místnostech se předpokládá zvolit postup doslova "ode zdi ke zdi". Vestavné skříně pak lze směřovat od
podlahy ke stropu od levé stěny k pravé. Tímto způsobem můžete ušetřit, protože se obejdete bez "zad", "dna" a případně i "stropu" skříní.

Jaký vnitřní prostor?

Prostor uvnitř skříně je navrhován dle individuálních potřeb zákazníka. Výška zásuvek i polic se přizpůsobuje konkrétním požadavkům, pevně zabudované tyče na ramínka doplňují výsuvné nebo sklopné tyče. Na výsuvném principu jsou vytvořeny i takzvané kalhotovníky, kravatníky, botníky a drátěné koše. Zvláštní úchyt pamatuje i na vysavač s hadicí.

Jaké dveře?

První variantou jsou dveře posuvné (skříň musí uzavírat minimálně dvě křídla posuvných dveří). Jsou vhodné téměř do všech míst kde je malý prostor. Tato varianta je nejvíce používáná.

Druhou variantou jsou klasické dveře, odborně zvané otočné. Zaberou nejvíce prostoru před nábytkem.

POSUVNÉ DVEŘE

OTOČNÉ DVEŘE

Kování

Existují dva materiály z nichž se kování vyrábí a to jsou hliník nebo ocel.

 

Hliníkové kování

je elegantnější a bytelnější než ocelové. Toto kování je výrazným prvkem vestavěné skříně.

Ocelové kování

nabízí ve své povrchové úpravě i imitaci dřevodekorů jenž vyhovuje těm, kteří si přejí nenápadnost a sladěnost kování s výplní skříně.

Všechny druhy kování naleznete v naší galerii.

Jaký materiál zvolit?

Výplně dveří představují nejviditelnější část nábytku.

Zrcadlové výplně opticky zvětšují prostor celé místnosti a rovněž poslouží jako zrcadlo. Kvůli bezpečnosti jsou podlepené fólií, při rozbití se neroztříští na nebezpečné zlomky, ale pouze popraskají.

Moderní a krásnou variantou výplně dveří je lacobel.Jedná se o lakované sklo. které je samozřejmě podlepeno bespečnostní folií. Lacobel je ekologicky šetrný výrobek protože použité laky neobsahují těžké kovy ani chemické látky, které by mohli poškozovat životní prostředí.

Nejpoužívanějším materiálem při sestavování skříní je odolná a snadno udržovatelná laminovaná dřevotříska v řadě dekorů velmi věrohodně imitujících různé druhy dřeva.

Jinou variantou jsou dýhovaná dřevotříska. Na výběr je opět řada možností od smrku, přes dub, buk až po exotické dřeviny, které jsou však finančně náročnější.

Nabízíme i různé kombinace materiálů (lamino se sklem, dva druhy lamina,...) které se používají nejen svisle, ale rovněž i ve vodorovném členění dveří.

Vestavné skříně se svojí variabilitou uplatní téměř na všech místech, kde je třeba dostatku úložných prostor v hlavní obytné místnosti, v ložnici, v dětském pokoji, v pracovně i v chodbách nebo v halách. Rostoucí oblibu vysvětluje jejich variabilita a velká přizpůsobivost potřebám konkrétního uživatele. Na rozdíl od tradičního nábytku můžeme u toho vestavného zvolit délku, hloubku i výšku a vybrat si vhodné a nejlépe ladící dveře. Prostor uvnitř skříně je sestavován dle Vašich potřeb. Předností tohoto vestavěného nábytku je schopnost účelně zaplnit členitý prostor, který může mít zkosené stěny, nerovné zdi, zastavěný roh, nevyužitý výklenek...